Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

0
110
Peşinatsız-ev-kredisi
Peşinatsız ev kredisi

Kiradan bıktınız. Ev alma hayalleri kuruyorsunuz. Kira ödeyeceğime ev alayım, kredi taksitleri ödeyeyim evim olsun diyorsunuz. Ama kredi ekmek için ev değerinin belli bir yüzdesi kadar verecek peşinat ödemeniz yok. Ne yapacaksınız? Hayallerinizi ertelemeyin. Bankalardan “ Peşinatsız Ev Kredisi “alabilirsiniz.

peşinat-olmadan-ev-kredisi-almak
Peşinat olmadan ev kredisi almak

Ev almak isteyenler, eğer paraları yoksa belli bir peşinatı biriktir ve bankalara konut kredisi çekme amacı ile yönelirler. Artık o peşinatı biriktirmek için vakit kaybetmenize gerek yok. Ev sahibi olma konusundaki hayallerinize, peşinat olmadan da kavuşabilirsiniz. Nasıl mı?

Peşinat-ödemeden-ev-sahibi-olmak
Peşinat ödemeden ev sahibi olmak

Peşinatsız ev Kredisi; size elinizde birikmiş paranız olmadan da ev kredisi yoluyla, konut sahibi olabilme imkanı sunmaktadır. Bankacılık Kanunu kapsamında; konut kredisi kullandıran bankalar, artık hiç peşin almadan da belli şartlar dahilinde ev kredisi kullandırmaya başladılar.

Peşinat-vermeden-ev
Hiç Peşin Vermeden Konut Kredisi Kullanmak

Bankalar yakın bir zamana kadar; kendilerine konut sahibi olma amacıyla baş vuran müşterilerine, ekspertiz raporunda belirtilen konut değerinin en fazla yüzde yetmiş beşinin kullandırmaktaydılar. Kalan yüzde yirmi beşlik kısmını ise; konut sahibi olmak isteyen kişi, denkleştirmek için uğraşırdı. Tüketici kredisi ya da ihtiyaç kredisi çeken, etrafından borçlanan kişiler bile vardı. Farklı iki yere borçlanmak ise konut sahibi olmak isteyen vatandaşları maddi konularda sıkıntılara sokmaktaydı. Doğal olarak ödeme sıkıntısı yaşamaktaydılar.

pesinatsiz-ev-kredisi-alinir-mı

Peşinat Ödemeden Ev Kredisi Alınır mı?

Konut sahibi olmak isteyenler için bankalar bu konuda da çözüm üretmeye başlamışlardır. Peşinatsız Konut Kredisi, maddi sıkıntıları minimuma indirerek konut sahibi olmanıza yardımcı olacak bir kredi ürünüdür.