Konut Kredisi Hakkında Merak Ettikleriniz

0
73
Konut Kredisi Hakkında Merak Ettikleriniz
Konut Kredisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Ev almak istiyorsunuz. Seneler boyunca bunun için çalıştınız. Para biriktirmek bir yana; kira, yemek, faturalar gibi giderler sayesinde aynı zamanda para biriktirip aynı zamanda yaşamak neredeyse bir hayal olarak kaldı.

240 ay Vadel konut Kredisi
240 ay Vadel konut Kredisi

Günümüzde orta ve dar gelirli vatandaşların da ev sahibi olabilmesi amacı ile çeşitli düzenlemeler yapılmaktadır. Bu düzenlemelerden bir kaçı:

Toki
Toki
  • 240 ay vadeli konut kredisi
  • Bankaların konut kredi vadesini uzatıp, kredi faizi oranlarını düşürmesi
  • Düşük peşinatla verilen konut kredileri
Moltgage Konut Kredisi
Moltgage Konut Kredisi
  • Peşinatsız verilen konut kredisi
  • TOKI; Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan; ev almanızı kolaylaştıran alışmalar
  • Mortgage Konut Kredileri
Peşinatsız Konut Kredisi
Peşinatsız Konut Kredisi

Bu olanaklardan yararlanıp bir ev sahibi olmaya karar verdiğinizde ilk aklınıza gelecek olan bir bankaya başvurarak konut kredisi almaktır.

İpotek Vermek
İpotek Vermek

Bankalar Konut kredisi kullandırmak için; ilk başta sizin kredi notunuzu inceler; Kredi puanınız belli bir rakama ulaştığında ise konut kredisi kullanabilirsiniz. Konut kredisinde size verilen kredi bedeli ekspertiz raporunda belirlenen konut değerinin yüzde yetmiş beşi olmaktadır. Kalan yüzde yirmi beş için başka bir konutunuz varsa onun üzerine ipotek verilerek; konut kredisinin tamamı da kullanma hakkınız vardır. Herkesin ev sahibi olmasını sağlamak amacı ile kredi vadesini yirmi yıla kadar uzatan seçenekler de çıkmıştır. Kira öder gibi kendi evinizin sahibi olabiliyorsunuz. Konut Kredisi süresince bankalar; verdikleri krediyi teminata almak amacı ile; kredi kullandırılan konut üzerine ipotek koymaktalar.