AvivaSA ile BES’te Gayrimenkul Dönemi

0
63
AvivaSA ile BES’te Gayrimenkul Dönemi
AvivaSA ile BES’te Gayrimenkul Dönemi

Fertsel emeklilik ve yaşam sigortaları sektörünün lideri AvivaSA, BES katılımcılarının yatırım yaptıkları varlıklar arasına, yüksek kira kazancı ve kıymet çoğalışı potansiyeli taşıyan gayrimenkulleri ilave eden ilk firma oldu. Bu sayede, portföylerinde “Elastik Fonlar”a yer veren katılımcılar, muhakkak bir ölçü gayrimenkule de yatırım yapmış olacaklar.

AvivaSA BES Fonları’nın yatırım yapmakta olduğu, Türkiye’nin ilk gayrimenkul yatırım fonu olan AK Portföy Gayrimenkul Yatırım Fonu, kumpaslı ve sürdürülebilir kira getirisinin yanı gizeme; kıymet çoğalış temennisi sunan A sınıfı bürolar başta olmak üzere, ticari gayrimenkullere yatırım fırsatı sunuyor. Fon, şahsi anlamda ulaşımın basit olmadığı gayrimenkul piyasasının en cazip segmentine odaklanıyor. AK Portföy Gayrimenkul Yatırım Fonu ilk yatırımlarını, İstanbul merkezi iş alanının kalbinde yer alan Astoria Büro Blokları ve Pladium Tower’a yaptı.

İlklerin işletmesinden, gayrimenkul çeşitlendirmesi…

AvivaSA BES katılımcılarının, Türkiye’nin en geniş yatırım âlemine sahip olduğunu belirten AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, “Katılımcılarımız artık emeklilik yatırımlarına gayrimenkul gibi ehemmiyetli bir varlık sınıfını da ekleme talihine sahip olacaklar. Sektörümüzde ilklerin firmayı olarak, bu mevzuda ilk olmanın onurunu yaşıyoruz.” dedi.

Kuruca ayrıca, gayrimenkule yatırım yapmanın Türk insanının ehemmiyetli seçimleri arasında yer aldığını vurgulayarak, laflarına şöyle devam etti: “Emeklilik sisteminin gelişmiş olduğu Avrupa ve ABD’de gayrimenkul, emeklilik varlıkları arasında ehemmiyetli bir yere sahip. Ayrıca öteki varlık sınıflarıyla büşük bir korelasyona sahip olması, gayrimenkulü şahane bir portföy çeşitlendirme vasıtayı haline getiriyor.”

Gayrimenkul Yatırım Fonu, AvivaSA “elastik” fonlarının içerisinde muhakkak oranlarda bulunuyor. Emeklilik tasarılarında bu fonlara yer veren BES katılımcıları, gayrimenkul fonundan avantajından faydalanıyor.