Villalarda İç Dizayn

0
687
Villa Proje Süreci
Villa Proje Süreci

Gerekli Analizler

Yapılacak inşaat arazisinde toprak kompozisyonu belirlemek ve kullanacağınız malzemeyi dengelemek için toprak ve bölge analizi de önemli olmaktadır.

Villa
Villa

Mekanikler

İnşaatınızın kabası ve dışı bittikten sonra, sizin için önemli bir ayrıntı olan ve tamamen iç dünyanızı yansıtıp; kişilik ve karakterinizin aynası olacak iç tasarıma sıra gelmiştir.

Villa Projeleri Gizli Bahçe
Villa Projeleri Gizli Bahçe

İlk olarak iç yüzey monte edilmeden önce; sıhhi tesisat, elektrik, doğal gaz gibi ana tesis atlarınızın döşenmesi gerekmekte. Bunun ardından ısıtma, klima ya da havalandırma gibi sistemleriniz kurulur. Bu aşamada taşeronlar bitiş yapılmadan önce gerekeni yapmak için gelir. Armatürler, anahtar tabakları, havalandırma kapakları gibi detaylar en sona kalır.

Modern Villa
Modern Villa

Yalıtım, Alçıpan, Pencere ve Kapı

Ölçü ve yalıtım için birçok malzeme ve işçilik seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunları araştırıp; size en uygun olana karar verebilirsiniz. Bu konuda inşaatınızın konumu de değerlendirmenizi etkileyen kıstaslardan biri olmaktadır. Pencere ve kapılarda kaliteli seçimlerde bulunmanız hem evinizin güvenliği açısından hem de enerji verimliliğiniz açısından önemli bir ayrıntıdır.

Villa Proje Çeşitleri
Villa Proje Çeşitleri

Dış Görünüm ve Dış Cephe Kaplama

Dış cephe, çatı ve döşeme ve kaplamada oldukça fazla seçeneğiniz bulunmaktadır.  Bütçeniz ve zevkinize en uygunun araştırıp seçebilirsiniz. Yaptığınız villa projesi en verimli ve zevkli aşamaları iç ve dış kaplamalar olmaktadır.

Villa Projesi
Villa Projesi

İç Görüntü ve İç Kaplamalar

Sıra en zevkli ve en tatmin edici kısma geldi. Küçük ayrıntılarla kendi dünyanızı kendiniz kuruyorsunuz şimdi. Yine önünüze bol seçenekler çıkmakta. İç yüzey ayrıntıları; dolaplar, mutfak tezgahı, duvar ve yer döşemeler, banyo ayrıntıları teker teker seçip zevkinize göre