Villa Projeleri

0
839
Villa Projeleri
Villa Projeleri

Kendi villanızı kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için her adımda (tasarımcı, inşaatçı, banka gibi) yardım gerekecektir. Fakat hayalinizi yaratmak da ayrı bir tatmin duygusu verecektir. Üstelik sizin için ekonomik de olacağı bir gerçek.

Müstakil Villa
Müstakil Villa

Dizayn

Dizayn için bir mimar bulabileceğiniz gibi, seçeceğiniz bir tasarımı da alabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Hayallerinizdeki villa tasarımı bulamazsanız bir mimara yaptırmanız da mümkün.

Modern Villa
Modern Villa

Müteahhit Seçimi

Villanız için tasarımınızı seçtiniz. Şimdi sıra projenizi yaptırmak için bir Müteahhit bulmaya geldi. Proje seçimi kadar Müteahhit seçimi de önemli bir unsurdur. Seni tatmin edebilecek, yetenekli bir Müteahhit bulman gerekmektedir. Bu konuda kararını vermende önce o Müteahhit tarafında yapılan iş bitimlerini incelemende yarar var.

Amerikan Villa Modelleri
Amerikan Villa Modelleri

Kredi Bulma

Bu konuda ilk başta bütün bankaların kredi oranlarını incelemenizi öneriyorum. Bütçenize en uygun kredi faizi ve kredi vadesini bulup o şekilde kredi alabilirsiniz. Son zamanlarda konut ve inşaat kredilerindeki indirimli faizler ve geniş imkanlar menfaatiniz doğrultusunda size katkıda bulunacaktır. İnşa etmek istediğin villa projen için İnşaat Kredisi başvuruda bulunabilirsin. Bunun için gereken evrakları bankaya sunup eksper raporu ve kredi puanı neticesinde inşaat kredisi alma imkanın var.

Villa Dağ Evi
Villa Dağ Evi

İnşa Süreci

Gerekli olan ekibi topladıktan sonra; normal koşullar altında sekiz ile on hafta içinde villa inşaatını bitirmen mümkün olmaktadır. Bu süreç eleman ve finans durumuna göre uzayabilir. İnşaat tamamlandıktan sonra resmi prosedürler ve işlemler için kısa bir süre daha zaman geçecektir.

Villa Modelleri
Villa Modelleri